BAHANE UYDURMANIN KÖTÜ SONU

Ahmet için normal bir gündü. İlk önce ödevlerini yapacak, sonra da arkadaşları ile bilgisayardan oyun oynayacaktı. Tam ödevlerine başlıyordu ki bir şey öğrendi.Ailecek yaşadıkları ilin bir kaç tarihi ve turistlik yerlerini görmek üzere gideceklerdi.Canı hiç gitmek istemiyordu.Babası ve annesine ödevlerinin çok fazla olduğunu bahane ederek gitmek yerine ödevlerini bitirmesi gerektiğini söyledi.Annesi ve babası da mecbur olarak kabul ettiler, sonra da gittiler.

Ancak Ahmet’in gerçek amacı o değildi. Aslında ödevleri çok az kalmıştı. Oraya gitmeyerek bilgisayarda daha fazla vakit geçirebilecekti. Ödevlerini yarım saatte bitirdi. Fakat bilgisayarı açmaya çalışınca büyük bir bir sürprizle karşılaştı. Bilgisayar açılmıyordu! Nedenini biraz arayınca buldu. Elektrikler kesilmişti. Bilgisayarın da pili dünden bitik olduğu için açması mümkün değildi. Bütün gün evde sıkılarak oturdu. Elektrikler saatler sonra geldi.

Ahmet böyle yaparak hem güzel bir geziyi hem de oyunu kaçırmıştı. Ailesi gelince çok daha üzülmüştü çünkü onlar çok güzel vakit geçirmişlerdi. “Bir daha özellikle böyle bahaneler bulmayacağım.” diye düşündü içinden.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s