Tarımsal Üretim Engellenmeden Hayvanların Doğal Yaşamda Bulunmaları Sağlanabilir Mi?

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda size “Tarımsal üretim engellenmeden hayvanların doğal yaşamda bulunmaları sağlanabilir mi?” sorusuna cevap vermeye çalışacağım:

Tarım

Doğada her zaman bir denge vardır. Her türlü canlı birbirlerini tamamlayacak şekilde yaratılmıştır. Ancak bu dengeyi bozuyoruz. Nasıl mı? Hayvanları öldürerek, yeşillikleri yok ederek. Doğanın kendi düzenini değil, bizim düzenimizi uygulamaya çalışıyoruz. Ama bu düzende her şey birbirini tamamlamıyor tabi ki.

Neyse, bu konulara daha fazla girmeden asıl sorunumuza geçeceğim. “Tarımsal üretim engellenmeden hayvanların doğal yaşamda bulunmaları sağlanabilir mi?” Evet, sağlanabilir. Nasıl diye sorarsanız olay şöyle: Biz tekrar doğallaşır ve hayvanları ve yeşili yok etmeyi bırakırsak bu olabilir. Bir örnek, biz uğursuzlar diye baykuşları öldürmezsek bitki yiyen çekirgeler azalır çünkü baykuşlar bunları yerler. Başka bir örnek, herkes özellikle yaz aylarında sineklerden şikayet eder. Ancak biz arıları ve örümcekleri öldürmezsek sinekler bu kadar fazla olmazlar çünkü örümcekler arı ve sinekleri; arlar ise sinekleri yerler.

Özetle, biz doğanın düzenini kabul eder ve doğallaşır isek tarımsal üretim engellenmeden hayvanların doğal yaşamda bulunmaları sağlanabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s